🔊
Home » Podgorica: Građani pale svijeće za stradale u Novom Sadu

Podgorica: Građani pale svijeće za stradale u Novom Sadu

od PressNews

U Podgorici je ispred Ambasade Srbije večeras organizovano paljenje svijeća za stradale u nesreći na željezničkoj stanici u Novom Sadu.

U Srbiji je danas Dan žalosti zbog nesreće u kojoj je stradalo 14 ljudi usljed urušavanja konstrukcije željezničke stanice.

Paljenju svijeća prisustvovao je i ambasador Srbije Nebojša Rodić.

„Da se ne ponovi više ni u jednom gradu, gdje ljudi nekog dočekuju i ispraćaju, a onda se odjednom pojavi smrt. Neka je slava stardalima, a sjećanje na njih neka živi u svima nama“, poručio je Rodić novinarima ispred ambasade, a prenosi RTCG.

Podsjetimo, u Novom Sadu proglašena je trodnevna žalost, a Vlada Crne Gore proglasila je sjutrašnji dan danom žalosti u Crnoj Gori. 

Telegrame saučešća povodom tragedije uputili su brojni zvaničnici iz Crne Gore.

Foto: RTCG

Pročitajte još:

Press AI Novinar