On je iznio oštre kritike na račun aktuelne vlasti, posebno u domenu sektora bezbjednosti, a poručio je da u URI smatraju da građanima duguju novi 30. avgust.
„Ja sam lijepo pričao o doskorašnjim ministrima iz redova DNP-a – Maji Vukićević i Milunu Zogoviću, iako različito mislimo“, istakao je Abazović.
On je rekao da u URI pokušavaju da se vrate na „početnu tačku“, a to je, kako je rekao, 2020. godina.
„Mi smo tada sami imali subjekat i izašli pred građane – ja sam vodio tu listu. Smatram da se jedino tada napravila jedna velika i pozitivna stvar za Crnu Goru. Mi ljudima dugujemo novi 30. avgust, da 31. avgust svane. To dugujemo građanima i to je neka zamisao unutar našeg političkog subjekta“, poručio je Abazović.
On je tokom emisije Kneževiću poželio dobrodošlicu u opozicione redove. Kako je istakao, nije očekivao da će lider DNP-a napustiti vlast i parlamentarnu većinu, a pozdravio je Kneževićev komentar da se bolje osjeća u opoziciji, uz opasku da je razumljivo da nikom ne može biti dobro u aktuelnoj vlasti.
Međutim, prije nešto više od mjesec dana Abazović je zahtjeve Kneževića upućenih Vladi Crne Gore tretirao za rubriku “Vjerovali ili ne”.
“Milan Knežević poručuje: Iskopa’ se ko izda. Jedini koji treba da drži lopatu je on. DNP je danas izašao za zahtjevima koji uopšte nijesu vezani za Botun, već za identitetska pitanja. Sebe su doveli uz zid, a to su i zaslužili”, kazao je Abazović u emisiji “Minula neđelja”, koja je emitovana u januaru.
Press