🔊
Home » U Srbiji danas Dan žalosti zbog tragedije u Novom Sadu

U Srbiji danas Dan žalosti zbog tragedije u Novom Sadu

od PressNews
Foto: MUP Srbije

U Srbiji je danas Dan žalosti, zbog nesreće u Novom Sadu, u kojoj je stradalo 14 ljudi usljed urušavanja konstrukcije Željezničke stanice. U Novom Sadu je trodnevna žalost, prenose mediji.

Četrnaest osoba je stradalo, a tri je teško povrijeđeno kada se urušila nadstrešnica Željezničke stanice u Novom Sadu.

Ministarstvo informisanja i telekomunikacija pozvalo je medije da danas u potpunosti poštuju proglašeni Dan žalosti i prilagode svoje medijske sadržaje.

Nastavlja se akcija dobrovoljnog davanja krvi.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je, u obraćanju javnosti, zatražio da Više javno tužilaštvo u Novom Sadu i Vlada Srbije procesuiraju i strogo kazne odgovorne osobe za urušavanje nadstrešnice.

Konzorcijum kineskih firmi CRIC-CCCC, u međuvremenu, saopštio je da betonska nadstrešnica željezničke stanice koja se urušila nije bila predmet radova u okviru rekonstrukcije stanice, u skladu sa odobrenom građevinskom dozvolom, prenose mediji.

Izvor: Portal Analitika

Pročitajte još:

Press AI Novinar