Košarkaši “Budućnosti” napravili nevjerovatan preokret i pobijedili u Zadru

Detalj sa utakmice

Košarkaši “Budućnost Volija” savladali su na gostovanju Zadar 103:104 (26:15, 26:28, 29:27, 22:34).

Naš predstavnik je režirao nevjerovatan povratak, u trenucima kada je izgledalo da će pobjeda da ide u Zadar.

Ali želja, borbenost, i prije svega karakter, nošeni energijom Trea Bela Hejnsa, Kamerona Rejnoldsa, Petra Popovića, ali i Aleksandra Lazića Budućnost je stigla do pobjede.

Na samo dva minuta do kraja zaostatak je bio 10 poena za Zadar, da bi na 40-ak sekundi do kraja

Naši momci su dobili utakmicu, koju su svi već upisali kao siguran poraz, jer je su na dva minuta do kraja izgledali kao da je sve gotovo jer je domaćin vodio deset poena razlike.

Uspjeli su da prepolove prednost, ali i dalje je bilo malo vremena za manevar. Međutim Tre Bel Hejns je izrastao u heroja.

Prvo je pogodio trojku, kojom je smanjio na dva poena zaostatka, a onda zajedno uz pomoć Lazića, ukrao loptu i vratio je za Rejnoldsa, koji je je takođe pokazao da kada treba ima nerve od vibranijuma.

Pogođena trojka i vođstvo uz sedam sekundi do kraja, u kojima naši momci jednostavno nisu dali pobjedu gostima.

Bel Hejns je završio meč sa 28 poena, pet sskokova, pet ukradenih lopti i 3 asisitencije, Rejnolds je dao 19 poena (4/6 za tri) uz devet skokova.

Petar Popović je ubacio 16 uz 4 asistencije, But je dao 10, Lazić 8 uz 7 skokova.

Luka Božić je dao 34 poena kod Zadra, Antonio Jordano je dao 23.