Luka Dončić na visokom nivou, ali Dalas katastrofalan protiv Feniksa

Luka Dončić

Finiks je deklasirao u petoj utakmici polufinala plej-ofa Zapadne konferencijue dalas sa 110:80 i poveo sa 3:2 u seriji, iako je slovenački as Luka Dončić ubacio 28 poena.

Sanse je predvodio Devin Buker sa 28 poena, uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Dinadre Ejton postigao je 20 poena uz devet skokova, a Majkl Bridžis i Kameron Džonson po 14 poena.

U ekipi Dalasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 28 poena, uz 11 skokova, tri ukradene lopte i dvije asistencije. Džejlen Branson postigao je 21 poen i imao je sedam skokova, a Davis Bertans dodao je 10 poena.

Finiks je riješio utakmicu serijom 11:4 u trećoj četvrtini, uz dvije trojke Bukera za vođstvo 61:50. Dalas je u prvih šest minuta treće četvrtine postigao samo četiri poena, a tokom te četvrtine imao je 12 izgubljenih lopti.

Buker je u trećoj dionici postigao 12 poena, a Sansi su u četvrtu četvrtinu ušli rezultatom 82:60. Buker sada ima 804 poena u 30 utakmica u plej-ofu i jedan je od samo 18 košarkaša u istoriji NBA lige koji je postigao najmanje 800 poena u prvih 30 utakmica u doigravanju.

Od 2000. godine to je uspelo Entoniju Dejvisu, Donovanu Mičelu, Kevinu Durentu, Lebronu Džejmsu, Trejsiju Mekgrejdiju, Vinsu Karteru i Alanu Ajversonu.

Finiksu je potrebna još jedna pobjeda za plasman u finale konferencije, a šesta utakmica na programu je u noći između četvrtka i petka u Dalasu.

Košarkaši Majamija poveli su sa 3:2 protiv Filadelfije u polufinalu plej-ofa Istočne konferencije, pošto su pobijedili sa 120:85.

Sedmorica igrača Majamija postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji je bio Džimi Batler sa 23, uz devet skokova i šest asistencija. Maks Strus postigao je 19 uz 10 skokova, Gejb Vinsent 15 poena, a Viktor Oladipo dodao je 13 poena.

U ekipi iz Filadelfije najefikasniji je bio Džoel Embid sa 17 poena, Džejms Harden dodao je 14 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Tobajas Haris 12 poena.

Majami je ove sezone ostvario svih šest pobjeda u plej-ofu na domaćem terenu. Ekipa je imala 15 poena prednosti uoči četvrte četvrtine (81:65), koju je započela sa 12 uzastopnih poena.

Nijedan od startera Filadelfije nije igrao u poslednjih 8:18 minuta utakmice.

Prvom nosiocu Majamiju potrebna je još jedna pobjeda za plasman u finale konferencije, a šesta utakmica na programu je u noći između četvrtka i petka u Filadelfiji.