Perfektnim vinerom na meč loptu Aleksander Zverev razočarao nekorektni “Filip Šatrije”

Aleksander Zverev

Fenomenalnim vinerom Aleksander Zverev, ne servis Karlosa Alkaraza, na drugu meč loptu, poslije tri sata i 17 minuta igre, razočarao je prepuni “Filip Šatrije” i plasirao se u polufinale Rolan Garosa.

Zverev je pobijedio nakon velike borbe talentovanog Španca, koji će, ipak, morati još da uči kako bi stigao do finala nekog Grend slem turnira – 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (9:7). Njemački teniser je tako potvrdio ove godine prošlogodišnje polufinale kada je poražen nakon pet setova od Grka Stefanosa Cicipasa.

Zverev je od starta meča igrao mnogo bolje i nakon manje od sat i po igre imao je prednost od 2:0 u setovima. U tim trenucima činilo se da će pobijediti sa lakih 3:0, pogotovo što je i u trećem setu prvi stigao do brejk lopte, ali je nije realizovao i na kraju je taj set Alkaraz riješio u svoju korist, a onda velika drama u četvrtom setu.

“Filip Šatrije” se potpuno okrenuo na stranu Alkaraza, zviždao je Zverevu čak i u trenucima kada je u dva navrata potpuno opravdano ispravljao propuste linijskih sudija, jer nijesu vidjeli očigledne aute.

I onda završnica četvrtog seta, Zverev stiže do dvije brejk lopte 15:40, pri rezultatu 4:4, a Alkaraz pravi duplu servis grešku na 30:40.

I kada se očekivalo da stavi tačku na meč, Zverev je potpuno stao, Alkaraz odigrao gem kao u transu, nošen navijanjem sa tribina, i izjednačio na 5:5.

U taj breku se igralo poen za poen, ali uz brojne mini brejkove i prvi do set lopte stiže Alkaraz na 6:5, ali je ne koristi. Do meč lopte stiže Zverev na 7:6, ali je ni on koristi, ipak drugu je realizovao i trijumfom protiv Alkaraza razočarao večeras prema njemu nekorektni “Šatrije”.

Protivnik Zvereva u polufinalu Rolan Garosa biće bolji iz večerašnjeg duela Novak Đoković – Rafael Nadal, koji su do sada u karijeri odigrali 58 mečeva, a srpski teniser vodi u pobjedama 30:28.