Španija u ludoj utakmici pobijedila Italiju i obezbijedila četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Alvaro Granados

Španija i Italija odigrale su ludu utakmicu u posljednjem, 3. kolu, grupe C, slavili su Španci sa 14:12 (5:4, 3:6, 2:2, 4:0) i obezbijedili prvo mjesto i četvrtfinale.

Španija je vodila 5:2, ali je nakon toga Italija zaigrala kao preporođena i serijom golova (8:1) stigla do nevjerovatnih 10:6 i tada se činilo da je prva pozicija i četvrtfinale zagarantovani izabranicima Alesandra Kampanje.

I onda krah Italije u drugom poluvremenu – treća četvrtina završena je 2:2, a u posljednjih osam minuta igre Španija je postigla šetiri goloa i stigla do trijumfa.

Crna Gora će u slučaju pobjede protiv Brazila, u šta niko ne sumnja, u osmini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv Japana, a u četvrtfinalu sa Španijom.