Đukanović
Radikalizacija djelovanja poslanika DPS-a i opozicije u Skupštini Crne Gore, iako su ukazivali na navodno preuzimanje ingerencija Ustavnog odbora od Ustavnog suda, samo su “smokvin list” za pokušaj da se preko većine sudija u Ustavnom sudu na slobodu puste pritvoreni Zoran Lazović i Milivoje Katnić.
Iako je Đukanović dao čvrste garancije da će sva osumnjičena lica za razne vrste krivičnih djela, a koji su istovremeno bliski DPS-u biti uskoro pušteni iz pritvora, nove okolnosti su poremetile plan i uvećale rizik da će neko od nekadašnjih bliskih saradnika, poput Duška Kneževića, odlučiti da svjedoči protiv počasnog predsjednika najveće opozicione partije.
U međuvremenu u Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB) je smijenjeno desetak rukovodilaca službe bliskih DPS-u, što znači da ova partija ostaje i bez insajderskih informacija, koje je i nakon političkih promjena 2020. godine koristila i imala na raspolaganju.
Ako na ove procese dodamo saznanja da su se nakon 20 godina od ubistva Duška Jovanovića pojavile i nove informacije koje dokazuju na povezanost užeg okruženja počasnog predsjednika DPS-a u ovom zločinu, onda je jasno zašto je u toku radikalizacija djelovanja DPS-a i pokušaj da se tragedija na Cetinju iskoristi za destabilizaciju države.
Pošto agresivna propaganda preko društvenih mreža i medijskih punktova, gdje se širi veliki broj dezinformacija i govora mržnje ne daje očekivani rezultat, organizaciju protesta je u potpunosti preuzela Demokratska partija socijalista (DPS), pozivajući preko svojih funkcionera građane javno i preko svojih aktivista interno da se iskaže protest povodom tragedije na Cetinju.
Dodatan politički pritisak na DPS ima i uspješan ishod formiranja vlasti u Podgorici, pa ovoj partiji nije ostalo previše manevarskog prostora, čega je najviše svjestan upravo i njihov počasni predsjednik Milo Đukanović.
Redakcija portala PRESS