Dvojica funkcionera Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i inspektor beranske policije podnijeli su krivičnu prijavu protiv vršioca dužnosti direktora Uprave za gazdovanje šumama Miloša Rajkovića i još dvije osobe, zbog navodnog pustošenja šume na katunu Glođija u opštini Berane.
Prema navodima iz prijave, na terenu je „nezakonito posječeno više stotina stabala“, a nalozi za sječu izdati su pod obrazloženjem snabdijevanja seoskog stanovništva ogrjevnim drvetom. Navodi se i da su ovi nalozi realizovani mimo procedura i bez prethodne doznake ovlašćenih lica Uprave za šume.
U dokumentaciji dostavljenoj tužilaštvu navodi se da je oko 300 stabala posječeno „bez pečata“ i na lokaciji koja ove godine nije bila predviđena za sječu. Kao dodatni dokaz, podnosioci prijave ističu satelitske snimke Kaludarske šume za period 2023–2025, koji pokazuju značajne tragove devastacije na tom području.
PRESS