🔊
Home » Đurašković: Podnijećemo tužbu zbog pjesme i spota „Srce Srbije“ i zloupotrebe kulturnog nasljeđa Cetinja

Đurašković: Podnijećemo tužbu zbog pjesme i spota „Srce Srbije“ i zloupotrebe kulturnog nasljeđa Cetinja

od PressNews
Ðurašković Foto: Prijestonica Cetinje

Prijestonica Cetinje će, u najkraćem roku, iskoristiti sva raspoloživa pravna sredstva i inicirati postupke pred nadležnim domaćim organima i međunarodnim tijelima protiv svih lica odgovornih za nastanak i objavu spota za “numeru” – “Srce Srbije”, u izvođenju izvjesne Jovane Petrović, saopštio je gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković.

Kako je naveo, spot na “YouTube” plaformi najgrublje vrijeđa dostojanstvo Prijestonice i njenih građana, te predstavlja besramnu zloupotrebu ne samo kulturnih dobara, već i najprepoznatljivijih simbola i nasljeđa Cetinja.

“Činjenicu da je spot objavljen i da je šteta već nastala, nažalost, ne možemo anulirati, ali možemo preduzeti sve pravne radnje da se, ubuduće, niko ne usudi zloupotrijebiti naše kulturno nasljeđe“, zaključio je Đurašković.

Pročitajte još:

Press AI Novinar