“Prema našim informacijama, posebnu ulogu u tom procesu imao je ambasador Hrvatske Veselko Grubišić, zajedno sa predstavnicima Ministarstva vanjskih poslova i dijelovima naše ANB. Hrvatska je, zbog slobode govora i jasnog stava odbornika DNP-a Ranka Milića da je 1991. i 1992. godine branio integritet i suverenitet SFRJ, kao i hiljade građana Crne Gore, stavila njega na crnu listu i otpočela institucionalnu kampanju. To je najbolja slika odnosa prema našoj stranci. Mi smo spriječili u Podgorici prinudnu upravu i onemogućili da se stotine miliona eura troše bez kontrole od strane bivšeg gradonačelnika Saše Mujovića. Želim da pitam premijera Milojka Spajića i Sašu Mujovića da li su oni djelovali u sadejstvu sa hrvatskim obavještajnim službama i Grubišićem. Je li ovo nastavak osam Plenkovićevih uvjeta i da li je Crna Gora samo hrvatska provincija”, rekao je Knežević.
Iskazuje podršku Ranku Miliću i svima koji su bili na liniji odbrane integriteta i suvereniteta SFRJ 1991. godine.
“I koji su, na poziv Mila Đukanovića, otišli da brane granice Jugoslavije. Kada je govorio da je zamrzio šah zbog šahovnice. Oni su ispunjavali zakletvu koju su dali državi i otadžbini. Vrijeme je da Crna Gora proglasi hrvatskog ambasadora personom non grata i da ga protjera iz naše države koliko dana“, rekao je Knežević.
Ranko Milić (DNP) je na sjednici podgoričkog parlamenta prošle sedmice, podsjetimo, kazao da je jedan od učesnika napada na Dubrovnik i da je ponosan na svoje učešće.
Izvor: RTCG