Predsjednik Upravnog odbora Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore, Blažo Rađenović je danas pozvao Specijalno državno tužilaštvo i Specijalno policijsko odjeljenje da reaguju povodom slučaja Luke Budva, odnosno njenog preuzimanja od lokalne samouprave.
Kako je kazao na konferenciji za novinare, od dana potpisivanja Sporazuma o ustupanju na korišćenje Luke Budva između Javnog preduzeća i Opštine Budva, ta lokalna uprava nije organizovala aktivnosti kako bi došlo do preuzimanja upravljanjem.
“U više navrata sam apelovao, što javno, što i dopisima, da, ako nisu kadri ili ako nisu na bilo koji način spremni da upravljaju Lukom Budva, da se Sporazum poništi i da smo mi spremni u roku od mjesec dana da preuzmemo i organizujemo čitav posao vezano za funkcionisanje te luke. Iz tog razloga, pozivam državne institucije da se uključe, jer neko u kontinuitetu pokušava da protivpravno pribavlja korist za sebe i svoje preduzeće”, kazao je Rađenović.
Dodao je da u najkraćem mogućem roku očekuju rezultate ovih zahtjeva i dopisa koje su uputili nadležnim institucijama, ali svakako očekuje od izvršnog direktora konkretne odgovore i radnje koje su preduzete po ovom pitanju.
“Ukoliko se ne bude ispoštovala ugovorena obaveza od Opštine Budva, na narednom Upravnom odboru ću predložiti da se Sporazum raskine, da i Luku Budva preuzme Javno preduzeće”, naglasio je Rađenović.
Podsjećamo, Vlada Crne Gore je na sjednici održanoj 9. februara prošle godine dala saglasnost na Sporazum o ustupanju Luke Budva Opštini Budva koji je zaključen 7. marta prošle godine, ali od tada primopredaja se nije desila.
Inače, inostrana kompanija “Dukley marina” upravljala je marinom u Budvi dvije decenije i tražila zadovoljenje na sudu prilikom preuzimanja od JP Morsko dobro. Privredni sud je 30. novembra prošle godine odbacio predlog te firme za određivanje privremene mjere.