Šušić: Odluka o preuzimanju ŽRK „Budućnost“ bio povod za početak izborne kampanje DPS-a i URA-e

Odluka o preuzimanju ŽRK “Budućnost” bio povod za početak izborne kampanje DPS-a i URA-e. S jedne strane da bi poslužila kao ulazna strategija u kampanju DPS-a i URA-e, a sa druge strane da bi se prikrila brzinom i emotivnošću očigledne nezakonitosti u odlučivanju, saopštio je gostujući u dnevniku Gradske TV odbornik Nove srpske demokratije u Glavnom gradu Mitar Šušić.

Šušić smatra da je kampanja za vanredne izbore u Podgorici počela i prije raspisivanja lokalnih izbora.

„To je bila jedna koordinisana aktivnost između Demokratske partije socijalista i okolnih stranaka kao što su URA i odbornika koji su slijedili smjernice koje im je davao predsjednik države. To se vidjelo i na samom glasanju za skraćenje mandata Skuptšine“, kazao je Šušić.

On je poručio da je građanima Podgorice jasno i očigledno da se radi o koordinisanoj akciji ističući da je čitava priča oko ŽRK „Budućnost“ čuvana upravo kao početak kampanje smatrajući da je to dobar model ulaska u kampanju.

„Ova tačka je odlagana do zadnjeg momenta iz dva razloga. S jedne strane da bi poslužila kao ulazna strategija u kampanju DPS-a i URA-e, a sa druge strane da bi se

prikrila brzinom i emotivnošću očigledne nezakonitosti u odlučivanju“, saopštio je Šušić.

Odbornik NSD-a je poručio da je siguran da njegova partija opravdala povjerenje građana u onoj mjeri u kojoj im je to bilo dozvoljeno od strane ostalih koalicionih partnera.

„Siguran sam da nema nijednog razloga da povjerenje građana ne bude nagrađeno u ovom kratkom periodu vršenja vlasti. Što se tiče modaliteta izlaska na izbore vjerujem da je Koalicija za budućnost Podgorice jedan uspješan model funkcionisanja i da pokazujemo dovoljnu širinu“, porčio je Šušić.

Skrenuo je pažnju da će širi model šireg koalicionog nastupa na predstojećim lokalnim izborima u Podgorici zavisiti od odluke partijskih organa svake od

konstituenata koalicije Za budućnost Podgorice.

Odluka Skupštine Glavnog grada nedefinisana

Šušić je kazao da je odluka Skupštine Glavnog grada o preuzimanju Ženskog rukometnog kluba „Budućnost“ u značajnoj mjeri nedefinisana.

„Odbornici su većinom glasova donijeli odluku da preuzimaju klub od privatnih lica pritom ne znajući koje su njegove obaveze i kako će se to u konačnom reflektovati na sam klub i budžet grada“, kazao je Šušić.

Dodao je da ima poštovanje za sve one koji gaje simpatije prema RK „Budućnost“ ali smatra da su odbornici Skupštine Glavnog grada treba li da vode računa o interesu svih građana Podgorice.

Ističe da je u ovom slučaju izvršena, kako

kaže, neka vrsta socijalizacije privatnog kluba koji je iza sebe ostavio određene obaveze koje je Glavni grad preuzeo.

„Mislim da bi po jednakom šablonu svaki klub koji posluje sa gubitkom trebao da se obrati Glavnom gradu sa porukom kako treba i njih grad da preuzme. Zaista vjerujem da bi za zdravlje naše djece i omladine bilo mnogo bolje bilo ulagati u amaterski a ne profesionalni sport“, poručio je Šušić.

Odbornik Nove srpske demokratije u Skupštini Glavnog grada smatra da ima i drugih oblasti mimo sporta u koje treba ulagati.

„Ako već hoćete da govorimo o profesionalnom sportu i da se pozivamo na pojedine primjere profesionalnih sportista koji nikad nisu od svog rada od države tražili da ih na ovaj način stimuliše, već su svom gradu i državi davali ponekad neka sredstva. Dajte da primijenimo te vrijednosne

sudove i na te situacije“, kazao je Šušić.

On se pita da ako imamo s jedne strane klub koji je bio u vlasništvu privatnih lica koji je zakonski osnov da Glavni grad preuzme njegove gubitke.

„Ako mislite da treba ulagati u sport, kako je učaganje u sport to što ćete Vi pokriti nečije privatne gubitke. Stičem utisak da sam kao jedan od 58 poslanika koji je glasao protiv ovakve odluke dirnuo u osinje gnijezdo nečijih privatnih interesa. Kampanja koja se stvorila ovo prilikom od strane „Urinih“ i „Bemaksovih“ medija udruženo mi govori o tome da nije po srijedi nikakav javni interes već nečija privatna želja da sačuva monopole koje je stvorio u nekom prethodnom periodu“, ukazao je Šušić.

On je dodao da do prije dva mjeseca nije znao da postoji kriza u klubu.

„Onda je odjednom poslala Evropska rukometna federacija mejl gospodinu

Rakčeviću, kod nas se odjednom stvorio veliki pritisak da su odbornici bukalno sluđeno došli u situaciju da ili spase taj klub ili da ne znam kako budu označeni. Vjerovtno onako kako sam ja označen u objavama gospodina Rakčevića danas na društvenim mrežama“, saopštio je Šušić.

Poručio je da se Glavni grad nalazi u situaciji u kojoj je prihvatio na sebe nečiji privatni interes što će neko jednog dana istraživati.

„Ja sam pozivao svoje kolege da ne učestvuju u tome da ostanu otporni na tu vrstu pritiska, međutim razumijem da su kod većine ljudi preovladale emocije. Zbog toga i ne zamjeram svojim kolegama koje su glasale drugačije od mene, ali imam veliki problem sa tim da se jedno usamljeno mišljenje čuje“, rekao je Šušić.

Odbornik Nove srpske demokratije ukazuje na činjenicu da je RK „Budućnost“ dijelom finansiran, kako navodi, nezakonito od strane Demokratske partije socijalista.

To daje odgovor na pitanje zašto je taj klub u jednom ideološkom smislu bio promoter ideoloških i partijskih stavova DPS-a u prethodnom periodu. Međutim to nije razlog zbog kog ja ulazim u ovu priču. Pokušavam da otvorim jedno pitanje kvaliteta profesionalnog sporta i nas i benefita profesionalnog sporta u generalnom, odnosno prednosti nekih drugih vidova javnog angažovanja resursa za potrebe građana“, zaključio je Šušić.

Subscribe
Notify of
guest
Nije obavezno
0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments

Pratite PRESS online portal na Facebook-u.

Marketing

Sve informacije vezane za oglašavanje na našem sajtu možete dobiti putem email-a: marketing@press.co.me

 

PRIJAVI PROBLEM!

Uređivački tim Press Onlin Portal-a garantuje anonimnost svima koji prijave problem i obavezuje se da će po važećem “Zakonu o zaštiti podataka i ličnosti” štititi izvor.

Prioritet će imati prijave za nezakonite procedure javnih tendera.