🔊
Home » Viši sud Novi Sad: Goranu Vesiću ukinut pritvor

Viši sud Novi Sad: Goranu Vesiću ukinut pritvor

od PressNews
Foto: Skupština grada Beograda

Goranu Vesiću, bivšem ministru građevinarstva u Vladi Srbije, ukinut je pritvor, oglasio se Viši sud u Novom sadu.

Vesić je prošle nedjelje uhapšen zbog slučaja pada nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu, kada je stradalo 15 osoba, a dvije su teško povrijeđene.

Njemu je nakon saslušanja određen pritvor do 30 dana, da bi juče bio primljen u bolnicu zbog štrajka glađu.

Bivši ministar građevinarstva je u pritvoru štrajkovao glađu, a zbog naglog pogoršanja zdravstvenog stanja juče je prebačen u Institut u Sremskoj Kamenici na dalje zbrinjavanje.

Viši sud u Novom Sadu prethodno je, 25. novembra, odredio pritvor do 30 dana Vesiću i bivšem direktoru Infrastrukture železnice Srbije Nebojši Šurlanu.

Vd. direktoru Infrastrukture željeznice Srbije u ostavci Jeleni Tanasković i pomoćnici ministra za željeznički saobraćaj Aniti Dimovski određen kućni pritvor uz elektronski nadzor.

Vlada Srbije je u petak, 22. novembra, Vesiću ukinula imunitet.

Izvor: Nova.rs

Pročitajte još:

Press AI Novinar