Kandić navodi da je trenutno u Glavnom gradu klasična kohabitacija.
„Što se tiče izvršne vlasti, gradom u potpunosti upravlja gradonačelnik Mujović zajedno sa ljudima na čelu preduzeća, ustanova i sekretarijata. Međutim, u Skupštini smo nakon zadnje sjednice lokalnog parlamenta došli u situaciju da imamo novoformiranu vlast, a može se reći i koaliciju, koja je prilično neprincipijelna“, naveo je Kandić.
Smatra da je saradnja DPS-a i DNP-a očigledna.
„DNP je početkom ove godine izašla iz vladajuće večine, jer su se protivili ekološkom pitanju, a sada imamo situaciju da su zajedno sa kolegama iz opozicije izglasali Srđana Perića za predsjednika lokalnog parlamenta, iako se opozicija makar nominalno zalaže za gradnju postrojenja u Botunu. DPS je u više navrata govorila negativno o DNP-u, a u ovoj situaciji ta koalicija im ne smeta. Imamo i neprincipijelnost DPS-a, što su pokazali i u SO Budva, gdje čine većinu sa partijama koje su na ideološkom spektru na različitim krajevima, poput partije Nikole Jovanovića. Simpatična činjenica je da je Nikola Jovanović ranije bio dio DNP-a i da je na posljednjim parlamentarnim izborima bio na njihovoj listi za poslanika, pa i tu imamo njihove veze“, kazao je Kandić.
Ističe da nova koalicija nije stvorena jer je gradonačelnik radio loše, već zato što je radio dobro i što je pokrenuo projekte koji su preko deceniju i po obećavani.
„U prvih godinu mandata Mujović je pokrenuo dva glavna projekta – postrojenje u Botunu i bulevar Vojislavljevića, uz veliki broj drugih manjih projekata u različitim oblastima. Vjerujem da je to konekcija između dvije partije. Ulaskom u izbornu godinu DNP je shvatio da na tim pitanjima ne može da mobiliše svoje birače van teritorije Zete ili Podgorice i zbog toga su prebacili teme na jedan nivo iznad. Govori se o ideološkim temama, poput jezika, zastava, dvojnog državljanstva, a gdje se vidi da je tema koja se tiče ekologije i Botuna bila izgovor, a ne stvarna briga za građane Botuna“, istakao je Kandić.
Prema njegovim riječima, nova koalicija, sastavljena na neprincipijelnom nivou, neće moći ni oko čega da se dogovori osim oko destrukcije. Ocjenjuje da namjere Perića nisu bile loše, ali da je pitanje kako će ta partija sa svega dva odbornika koordinisati radom nove većine u zakonodavnom domu, koji ima 30 odbornika.
Izvor: Portal RTV Podgorica