
Danas, kao ćerka, ali i kao poslanica, slušala sam svjedočenje svog oca pred Anketnim odborom – o događajima od prije 25 godina, saopštila je Nađa Laković, poslanica Pokreta Evropa sad, povodom svjedočenja Voja Lakovića pred Anketnim odborom.
„Govorio je kako su ga tukli ‘do nesvijesti’, prebijali pred porodicom, prijetili mu smrću i ucjenjivali ga da ćuti o zločinima. Iako je prošlo toliko vremena, rana koju to ostavlja nikad ne zaraste“, izjavila je Laković, pa dodala:
„Teško je slušati takvu golgotu – ne samo jer sam mu ćerka, nego jer znam da on nije jedina žrtva. Ima onih koji su prošli još teže – onih koji su izgubili život. Danas, dok moj otac govori o prebijanjima i strahu, moramo misliti i na porodice ubijenih novinara i slobodnih ljudi čiji su životi ugašeni zbog istine“, istakla je Laković.
Prema njenim riječima, „zato snažno podržava rad Anketnog odbora“.
„Bez obzira koliko vremena je prošlo, istina mora izaći na vidjelo. Dokazi se možda jesu pokušavali spaliti, imena sakriti, ali istina je upornija od mraka. Ne smijemo više nikad dozvoliti da se neko u Crnoj Gori boji zbog onoga što zna ili piše. Nikad više batine i prijetnje porodicama. Nikad više strah koji guši slobodu“, rekla je poslanica PES-a, pa za kraj poručila:
„Dugujemo to žrtvama, njihovim porodicama, ali prije svega onima koji dolaze poslije nas – da žive u slobodnoj i pravednoj Crnoj Gori, u kojoj se zločin ne zaboravlja i ne ponavlja“, zaključila je Laković.
Izvor: Borba