Predsjednik Opštine Žabljak, Radoš Žugić, sa dubokim žaljenjem juče je primio vijest o nesreći na Savinom kuku, u kojoj je život izgubio državljanin Njemačke. On je u ime opštine Žabljak i svoje lično ime, uputio iskreno saučešće porodici nastradalog, a njegovoj supruzi koja je povrijeđena poželio brz oporavak.
„Ovo je težak i potresan momenat za naš grad i cjelokupnu zajednicu, jer ne postoje okolnosti kojima je moguće opravdati gubitak ljudskog života. Istovremeno, ne možemo ignorisati činjenicu da Žabljak živi od turizma i da je sigurnost gostiju temelj povjerenja koje gradimo godinama, a koje je ozbiljno poljuljano ovom tragedijom. Realno je očekivati da će veliki broj posjetilaca izbjegavati korišćenje žičare, što direktno ugrožava zimsku turističku sezonu i egzistenciju mnogih porodica koje od nje zavise“, poručio je Žugić.
Zato, dodao je, insistiraju na potpunoj i transparentnoj istrazi, utvrđivanju odgovornosti i hitnim mjerama koje će garantovati maksimalnu bezbjednost u buducnosti. Bez jasnih odgovora i konkretnih poteza, kazao je Žugić, posljedice po turizam i ekonomiju Žabljaka mogu biti dugoročne i veoma ozbiljne.
„Uzimajući u obzir navedeno iniciraću hitan sastanak sa predstavnicima Vlade i Razvojne banke, a sve sa ciljem kreiranja sistemskog odgovora koji će omoguciti da Žabljak zadrži titulu atraktivne cjelogodišnje destinacije. I na samom kraju, želim javno da se zahvalim pripadnicima Gorske službe spasavanja i Službe zaštite i spasavanja Žabljak, koji su još jednom, u vrlo zahtjevnoj situaciji- rizikujući svoje, spasili tuđe živote“, zaključio je Žugić.
Foto: Opština Žabljak